Ruszyła budowa nowej sali gimnastycznej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 07.11.2022 09:09,
Prawie 1,7 mln zł na budowę sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach pozyskało bielskie starostwo z ministerstwa sportu. Właśnie ruszyły roboty budowalne przy ul. Traugutta. To drugie źródło zewnętrzne w przypadku tej inwestycji.
Ruszyła budowa nowej sali gimnastycznej

- Chciałaby się powiedzieć - nareszcie ruszyła budowa! Liczę na to, że za rok będzie to również wspaniała oferta pozalekcyjna dla naszej młodzieży. Jest to centrum miasta i trzeba to wykorzystać - mówi starosta Andrzej Płonka.

Powiat bielski, który jest organem prowadzącym czechowicką szkołę o środki zewnętrzne na tę salę gimnastyczną stara się od kilku lat! – To nasza największa placówka, w której uczy się ok. tysiąca uczniów. Przypomnę, że połączyliśmy dwa nasze technika. Dlatego uparcie składaliśmy wniosek o dotacje, gdzie tylko było to możliwe. Opłaciło się, bardzo się z tego cieszymy i dziękujemy– mówi Dorota Nikiel z zarządu powiatu, odpowiedzialna za oświatę. Obecnie młodzież korzysta z 2 małych sal i boisk zewnętrznych.

To był czwarty wniosek od 2018 r. składany w tej sprawie ministerialnym programie „Sportowa Polska”. Trzy poprzednie nie zyskały aprobaty. Teraz udało się pozyskać 1 688 200 zł. Ta wiadomość przyszła po tym, jak rozstrzygnięto przetarg na budowę sali gimnastycznej, wart prawie 5,5 mln zł i rozpoczęły się roboty. Wcześniej 3 mln zł pracownicy Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej pozyskali z innego programu rządowego- z Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich. Brakujące 800 tys. zł powiat bielski dołoży z własnego budżetu.

Najważniejsza informacja jest taka, że sala gimnastyczna powinna być gotowa w listopadzie 2023 r.

źródło: M. Fritz / Powiat Bielski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy