Bielszczanka świętuje setne urodziny!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 21.08.2023 11:04,
Bielszczanka świętuje setne urodziny!

Maria Kamińska dołączyła do grona bielszczanek i bielszczan, którzy osiągnęli piękny wiek 100 lat. Z okazji tak szacownej rocznicy odwiedzili jubilatkę przedstawiciele samorządu Bielska-Białej z bukietem kwiatów, gratulacjami i życzeniami.

Jubilatka urodziła się 18 sierpnia 1923 roku w Snowiczu w powiecie złoczowskim - 80 km na wschód od Lwowa - jako najstarsza z czworga dzieci. Miała trzech braci. Jako czternastolatka zaczęła pracę u krawcowej, pomagała też rodzicom w gospodarstwie.

W 1945 roku przeprowadziła się do Strzelc Opolskich, gdzie mieszkała do 1953 roku. W czasie przeprowadzki – podczas przetaczania wagonów na bocznicy kolejowej - zginęła jej matka. Później pani Maria osiadła w Bielsku-Białej. Pracowała w Wapienicy, w Starobielskiej Fabryce Kos.

Maria Kamińska urodziła czwórkę dzieci - trzech synów i córkę, doczekała się czworga wnucząt i sześciorga prawnucząt. Spędzając czas na emeryturze, dużo czyta i robi na drutach oraz szyje na maszynie.


źródło: UM Bielsko-Biała, fot. archiwum rodzinne


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy