Dziewięciu nowych księży w diecezji bielsko-żywieckiej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 30.05.2022 08:37,
Dziewięciu nowych księży w diecezji bielsko-żywieckiej

Bp Roman Pindel udzielił 28 maja 2022 r. w katedrze w Bielsku-Białej święceń kapłańskich dziewięciu diakonom z terenu diecezji bielsko-żywieckiej. Wszyscy mężczyźni, którzy przyjęli sakrament w stopniu prezbiteratu, przyrzekli posłuszeństwo biskupowi i jego następcom. Hierarcha w homilii przed samym aktem święceń przypomniał, że nowo wyświęceni prezbiterzy wezmą udział w budowaniu Kościoła, wspólnoty kapłańskiej, różnych grup oraz całej parafii i nie mogą być „przyczyną podziałów, antagonizmów, niezdrowej rywalizacji czy zabiegania o pochwałę siebie”.

Prezbiterami 28 maja 2022 r. zostali:

KAMIL BYWALEC

Pochodzi z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Hałcnowie. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Floriana w Żywcu.


MATEUSZ CADER

Pochodzi z parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Przemienia Pańskiego w Buczkowicach.


ŁUKASZ KASPRZAK

Pochodzi z parafii Miłosierdzia Bożego w Sułkowicach-Łęgu. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.


TOMASZ KRAMARCZYK

Pochodzi z parafii św. Andrzeja Apostoła w Osieku. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy.


MIKOŁAJ KRZYŻOWSKI

Pochodzi z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Sopotni Wielkiej. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Stanisława BM w Andrychowie.


ROBERT OCZKOWSKI

Pochodzi z parafii św. Wojciecha BM w Bulowicach. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku-Białej.


ADRIAN PIETRASINA

Pochodzi z parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny w Kamesznicy. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich.


JÓZEF SKURZOK

Pochodzi z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Koniakowie. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii św. Jana Chrzciciela w Rudzicy.


PATRYK ZARĘBA

Parafia św. Stanisława BM w Bielsku Białej. Roczną praktykę duszpasterską odbył w parafii śś. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach.


źródło: diecezja bielsko-żywiecka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy