Fundacja WOŚP przekazała sprzęt dla bielskiego szpitala

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 17.05.2022 13:58,
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kolejny raz hojnie wsparła Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej.
Fundacja WOŚP przekazała sprzęt dla bielskiego szpitala

W ostatnich dniach do dziecięcego szpitala w Bielsku-Białej trafił wart ok. 140 tys. zł neuromonitor zakupiony przez WOŚP. Jak informuje dr n. med. Agata Pala-Sadza, specjalista otorynolaryngolog, urządzenie to służy do monitorowania przebiegu nerwów podczas zabiegów operacyjnych.

Celem jest ochrona nerwów przed ich ewentualnym uszkodzeniem. Na przykład jeżeli lekarze wykonujący operację dziecięcego ucha zbliżają się do nerwu twarzowego, nueromonitor wysyła ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. To bardzo istotne ostrzeżenie, gdyż informuje o anomaliach przebiegu nerwu.

W Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej podarowany przez WOŚP neuromonitor służył będzie między innymi do zabiegów uszu i szyi oraz do operacyjnego leczenia przewlekłego zapalenia zatok przynosowych.

- Serdecznie dziękuję Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy za to, że kolejny raz pamiętała o potrzebach naszego szpitala i jego pacjentów. Otrzymany w ostatnich dniach neuromonitor to wyjątkowo cenny dar, który pozwoli poszerzyć zakres usług medycznych oferowanych przez naszą placówkę. Myślę tu zarówno o usługach chirurgicznych, jak i laryngologicznych. Dzięki otrzymanemu neuromonitorowi będziemy mogli wykonywać więcej zabiegów i pomagać większej ilości małych pacjentów, co bez tego sprzętu byłoby trudne, a czasami wręcz niemożliwe - mówi Katarzyna Czauderna, dyrektor bielskiej plaćówki.

Dodajmy, że WOŚP od lat wspiera bielski szpital dziecięcy przekazując wysokiej klasy sprzęt medyczny oraz nowoczesne wyposażenie.

źródło: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej/mf

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy