Jaka jest trwałość węży ogrodowych?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 20.11.2019 14:34, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Jeżeli posiadamy ogród, który nie jest tylko niewielkim trawnikiem przed domem, to prawdopodobnie został zakupiony również wąż ogrodowy. Nawet jeśli na zewnątrz posiana została jedynie trawę, a sporadycznie występujące roślinki cieszą nasze oczy niezwykle krótko, to akcesorium przydaje się, chociażby to zraszania naszego trawnika, aby w okresie suszy nie zmienił się w żółknący dywan.
Jaka jest trwałość węży ogrodowych?

Wąż ogrodowy – wytrzymałość


Ten element sprzętu ogrodowego musi wytrzymywać silnie na niego oddziałujące warunki atmosferyczne, jeśli jego stałe stanowisko znajduje się w niezadaszonym miejscu albo też nie zwijamy go regularnie i nie chowamy na stojaku. Kiedyś po kilku sezonach taki wąż ogrodowy po prostu parciał, co oznaczało tworzenie się na jego ściankach mikro pęknięć, przez które niepostrzeżenie przeciekała woda. Oczywiście taki wąż nie nadawał się już do spełniania swojej funkcji, dlatego trzeba było go wymieniać na nowy, albo nauczyć się go każdorazowo chować pod zadaszenie.

Po więcej informacji zapraszamy na: rolmarket.pl

W dzisiejszych czasach oczywiście nadal warto dbać o swój dobytek, ale węże ogrodowe oferowane w sklepach są zdecydowanie bardziej wytrzymałe, niż dawniej. Warto wiedzieć, że opisywane akcesorium:


• posiada warstwy, dzięki którym jego wytrzymałość zdecydowanie wzrasta,
• posiada możliwie najlepszą wagę umożliwiającą swobodne użytkowanie,
• standardowo jest odporne na ciśnienie do 4 bar, co oznacza, że po jego zwiększeniu mogą nie wytrzymać złączki,
• powinno być odporne na skrajne temperatury,
• posiada wzmocnienia ścianek w postaci jednego z dostępnych oplotów,
• może być przedłużany przy pomocy specjalnie dopasowanych złączek.

Decydując się na zakup węża ogrodowego, warto zwrócić uwagę przynajmniej na cechy wymienione powyżej. Oczywiście właściwości dobrego węża mogą się od siebie znacznie różnić, warto więc – jeśli zależy nam na dobrym sprzęcie – poradzić się osoby, która zna się na rzeczy. Na przykład pracownika sklepu ogrodniczego.


Wąż ogrodowy – ochrona środowiska

Posiadając ogród, jest się przynajmniej częściowo zobowiązanym do ochrony środowiska, które z każdym dniem degraduje się na naszych oczach. Można go wspomóc, kupując akcesoria, które nie będą powodować dodatkowych zniszczeń, a same w sobie będą bezpieczne podczas użytkowania. Współczesny wąż ogrodowy, oprócz zdecydowanie większej wytrzymałości niż kiedyś powinien posiadać znikomą lub wręcz żadną zawartość substancji szkodliwych, takich jak kadm, ftalany i bar. Nie tylko środowisko na tym zyska, ale również dzieci, które chętnie w lecie z węża będą korzystać.

Węże posiadające znikomą zawartość substancji szkodliwych powinny również posiadać zabezpieczenia własne, które pozwolą na zwiększenia ich żywotności. Mowa tu o specjalnych warstwach chroniących przed promieniami UV oraz wewnętrzna warstwa antyglonowa, która doskonale chroni wszelkiego rodzaju węże używane do podlewania przydomowego ogrodu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy