Kolej Linowa Szyndzielnia obchodzi jubileusz 70-lecia

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 27.09.2023 13:34,
70. urodziny obchodzi w tym roku Kolej Linowa Szyndzielnia. ZIAD S.A. 1 października zaprasza na Szyndzielnię, aby wspólnie i radośnie świętować ten jubileusz. Jest szansa, że tego dnia kolejka przewiezie swojego 7-milionowego pasażera!
Kolej Linowa Szyndzielnia obchodzi jubileusz 70-lecia

70-lecie ma szczególne znaczenie dla mieszkańców Bielska-Białej i okolic, ponieważ kolejka jest nie tylko ważnym środkiem transportu w góry, ale także częścią naszej historii i turystyczną wizytówką naszego miasta.

Organizatorzy zapraszają 1 października na górną stację kolejki, gdzie zaplanowano moc atrakcji. Potrwają one od godz. 11. do 15.00.


Oto program z którego każdy może wybrać to, co go interesuję najbardziej:
• godz. 11.00 - urodzinowy tort przygotowany i zaserwowany przez kucharzy Restauracji Dębowa,
• godz. 12.00 - spotkanie Z kart historii kolejki linowej na Szyndzielnię poprowadzi dziennikarz i historyk Jacek Kachel,
• wystawa fotografii i oryginalnych gondoli kolejki,
• pokazy ratownictwa Beskidzkiej Grupy GOPR - bohaterowie beskidzkich szlaków przygotowali specjalny pokaz ewakuacji wieży widokowej,
• koncert kapeli góralskiej,
• relaksu przy ognisku ,
• atrakcje dla dzieci – malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, balonowe zwierzątka, bańki mydlane,
Przy dolnej stacji będzie trwała prezentacja samochodów z salonu Skoda Korczyk.

Warto dodać, że wszystkie atrakcje są bezpłatne. Bilety na przejazd kolejką - według standardowego cennika.

To nie wszystko! Z obliczeń organizatorów i rejestru biletów prowadzonego od 1995 roku wynika, że prawdopodobnie właśnie 1 października br, kolejka przewiezie swojego 7-milionowego pasażera! Dla tego szczęśliwca przygotowano wyjątkowe nagrody: weekend w Hotelu Szyndzielnia, samochód na weekend od dealera Skoda Korczyk oraz karnet na 70 przejazdów Koleją Linową Szyndzielnia.

1 października rusza tez specjalna promocja. Rówieśnicy kolejki - osoby urodzone w roku 1953, kiedy to wystartowała pierwsza gondola na Szyndzielnię - otrzymają 70 proc. zniżki na przejazdy kolejką do końca 2023 roku.

źródło: materiały prasowe / UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy