Kolejny tir z pomocą wyjechał z Bielska-Białej do Ukrainy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 24.01.2023 11:41,
Ponad 19,5 t towaru, głównie żywności znalazło się w kolejnym szóstym już tirze, który wyjechał z powiatu bielskiego do Ukrainy.
Kolejny tir z pomocą wyjechał z Bielska-Białej do Ukrainy

Transport trafi do Kicmania w zaprzyjaźnionym powiecie czerniowieckim, a stamtąd część produktów pojedzie dalej - do żołnierzy walczących na froncie.

- Udało się tak szybko wysłać kolejny transport dzięki wsparciu naszych przyjaciół z Niemiec. Pod koniec minionego roku przyjechał do nas tir z powiatu Rhein-Erft. Część palet: z butami, mlekiem i odzieżą dołożył bielski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Dziękuję za to, bo działając wspólnie jesteśmy w stanie nadal pomagać walczącym sąsiadom - mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

W kolejnym transporcie znalazły się głównie przetwory warzywno-owocowe. Jest też paleta z używanymi monitorami do komputerów, które dotarły z Niemiec oraz gaśnice. Jak informuje Marek Rączka, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego w bielskim starostwie wysłano również koszulki, skarpetki, polary i kurtki przeciwdeszczowe.

- Ostatnio część naszego transportu trafiła do Krematorska w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy, czyli tam gdzie toczą się najcięższe walki. Tam zostały przekazane armii. Teraz będzie pewnie podobnie - mówi Marek Rączka.

W załadunku i magazynowaniu towaru pomogła nam firma Prosperplast.


źródło: M.Fritz / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy