Mercedes wśród tomografów w szpitalu w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 23.06.2021 10:03, fot. Materiały prasowe Beskidzkiego Centrum Onkolo
Mercedes wśród tomografów w szpitalu w Bielsku-Białej

Pierwszy takiej klasy tomograf komputerowy na Podbeskidziu, a trzeci w województwie śląskim jest właśnie uruchamiany w Beskidzkim Centrum Onkologii – Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Mowa o dwuenergetycznym tomografie komputerowym DECT (ang. dual energy computed tomography) marki SEIMENS. To całkowicie nowy typ tomografu. DECT będzie służył do rozstrzygania wszelkiego rodzaju wątpliwości diagnostycznych i do badań pacjentów przed zabiegami.

Urządzenie jest już na wyposażeniu nowo budowanego pawilonu szpitalnego BCO-SM przy ul. Wyzwolenia 18 i właśnie trwa jego uruchamianie. Do tej pory w naszym województwie tej klasy tomografy komputerowe były dostępne tylko w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach i Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach. Teraz dwuenergetycznym tomografem może pochwalić się także Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski w Bielsku-Białej.

Do badania dwuenergetycznego kwalifikuje się każdy pacjent, jednak z oczywistych względów BCO-SM będzie używało tomografu DECT do przypadków trudnych diagnostycznie.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy