Świadkowie zatrzymali dwóch pijanych kierowców

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 21.06.2021 17:01,
Dzięki obywatelskiej postawie świadków, aż dwóch amatorów jazdy na „podwójnym gazie” zatrzymali w miniony weekend bielscy policjanci.
Świadkowie zatrzymali dwóch pijanych kierowców

W sobotę w centrum Bielska-Białej, tuż po południu policjanci z bielskiej „jedynki” zatrzymali kompletnie pijanego 62-latka. Nietrzeźwy kierowca wpadł, ponieważ został ujęty przez innego uczestnika ruchu drogowego, który zauważył podejrzanie jadącego hyundaia. Ze sposobu prowadzenia pojazdu jego kierowcy wynikało, że może być pod wpływem alkoholu.

Kierowca wykonywał nieprzewidywalne manewry na drodze i jechał całą szerokością jezdni. Świadek jadący za nim zawiadomił Policję i jechał za hyundaiem, podając jego położenie. Kiedy kierowca zaparkował pod sklepem na ulicy 11 Listopada i poszedł zrobić zakupy, zgłaszający wszedł za nim i dokonał tak zwanego obywatelskiego zatrzymania. Po przyjeździe stróżów prawa przekazał im go. Badanie policyjnym alkomatem potwierdziło wcześniejsze przypuszczenia zgłaszającego. 62-letni bielszczanin wydmuchał ponad dwa i pół promila. Mundurowi zabrali mu prawo jazdy.

Podobny los spotkał innego amatora jazdy na podwójnym gazie, który w niedzielę po godzinie 22 jechał jedną z głównych ulic Bielska-Białej. Dziwny styl jazdy volkswagena, problemy z utrzymaniem się w granicach jezdni zwróciły uwagę innego kierowcy, który o swoich podejrzeniach zawiadomił dyżurnego bielskiej komendy, a jadąc za nim, na bieżąco podawał miejsce położenia dyżurnemu komendy.


Kiedy kierowca volkswagena zjechał na parking jednej z restauracji przy ulicy Partyzantów, jadący za nim świadek schwytał go oraz uniemożliwił mu dalszą jazdę. Po chwili na miejscu zjawili się policjanci, którzy sprawdzili stan trzeźwości 28-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad dwa i pół promila alkoholu. Stróże prawa nie mogli zatrzymać mu jednak prawa jazdy, bo bielszczanin nigdy nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

W sumie policjanci z ten weekend zatrzymali aż 4 podejrzanych o to poważne przestępstwo drogowego. Każdej z zatrzymanych osób grozi teraz kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

- Dziękujemy za obywatelską postawę świadkom, dzięki którym udało się zatrzymać dwóch nietrzeźwych kierujących - podkreślają policjanci.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy