reklama

Nie ma już dyspensy od niedzielnej mszy

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 20.06.2021 09:40,
Biskup diecezji bielsko-żywieckiej wydał dekret odwołujący dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy świętej niedzielnej.
Nie ma już dyspensy od niedzielnej mszy
W czasie pandemii koronawirusa obowiązywała dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. To już nieaktualne.

Podczas niedawnego zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej biskupi zdecydowali, że o zniesieniu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane.

Dyspensy zostały zniesione w niedzielę, 20 czerwca.

(...) przypominam, że „wierni są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki” (KKK 2181).

Nakazowi uczestniczenia we Mszy świętej czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego (kan. 1248 § 1 KPK, por. KKK 2180).


- napisał ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy