Nowa atrakcja w Porąbce

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 19.07.2022 15:24,
Gmina dostała prawie 2,5 mln zł dofinansowania.
Nowa atrakcja w Porąbce
Gmina Porąbka otrzymała 2 490 283,00 zł z budżetu państwa na budowę toru rolkowo - wrotkowego na obiekcie sportowym LKS „Zapora” w Porąbce” oraz realizację inwestycji pod nazwą "Wzmocnienie bezpieczeństwa i potencjału gospodarczego słabo rozwiniętej części Gminy poprzez przebudowę ul. Bratniej i Bukowej w Czańcu i ul. Wschodniej w Bujakowie”

W poniedziałek (18.07) wójt gminy Porąbka Paweł Zemanek odebrał symboiliczne czeki m.in. z rąk Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej Pana Grzegorza Pudy, Wiceministra Rodziny i Polityki Społecznej Pana Stanisława Szweda, Posła na Sejm RP Przemysława Drabka.


Zadanie pn. „Budowa toru rolkowo - wrotkowego na obiekcie sportowym LKS „Zapora” w Porąbce” polegać będzie na budowie toru rolkowo - wrotkowego wraz z niezbędną infrastrukturą. Kompleks na którym będzie prowadzona inwestycja zlokalizowany jest w centrum miejscowości Porąbka i składa się z boiska, siłowni zewnętrznej, sceny oraz placu zabaw.

Wykonane zostaną:
- nowoczesny tor rolkowo-wrotkowy o nawierzchni bitumicznej o łącznej długości 400 m wraz z odwodnieniem.
- plac manewrowy do nauki jazdy na rolkach i wrotkach o nawierzchni bitumicznej o powierzchni około 415 m2,
- teren utwardzony wokół toru i placu manewrowego z kostki brukowej o powierzchni około 600 m2,
- wiata rekreacyjna drewniana umożliwiająca odpoczynek użytkownikom toru a jednocześnie pełniąca funkcję biura zawodów, ławki i kosze na śmieci, stojak na rowery.

Z kolei zadanie pn „Wzmocnienie bezpieczeństwa i potencjału gospodarczego słabo rozwiniętej części Gminy poprzez przebudowę ul. Bratniej i Bukowej w Czańcu i ul. Wschodniej w Bujakowie” obejmuje modernizację 0,85 km dróg wraz z odwodnieniem i innymi elementami. Inwestycja obejmuje modernizację dróg w Sołectwach:
- Bujaków ulica: Wschodnia,
- Czaniec ulice: Bratnia, Bukowa

źródło: UG Porąbka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy