Dużo wypadków z udziałem rowerzystów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 18.07.2022 13:55,
Dużo wypadków z udziałem rowerzystów
Przez weekend na terenie Żywca i powiatu doszło do kilku zdarzeń z udziałem rowerzystów. - Dlatego po raz kolejny apelujemy o ostrożność i rozwagę zarówno do kierowców samochodów, jak i miłośników jazdy na dwóch kółkach - apelują policjanci.

W sobotę około 15.30 w Łodygowicach na ulicy Żywieckiej, kierujący fiatem 59-letni mężczyzna, potrącił przejeżdżającego przez przejście dla pieszych 18-letniego rowerzystę, który w wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała. Rowerzysta za naruszenie przepisów ruchu drogowego otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych.Z kolei wczoraj około 12.40 w Żywcu na ulicy Komonieckiego, kierujący rowerem 55-latek na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego vw. W wyniku zdarzenia rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że był on w stanie po użyciu alkoholu. 55-latek otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych.

Do kolejnego zdarzenia doszło cztery godziny później w Kocierzu Moszczanickim na ulicy Beskidzkiej. Jak ustalili policjanci, kierujący fiatem 46-latek nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy poprzedzającym go rowerzystą i uderzył w jego tyle koło. W wyniku zdarzenia 52-letni rowerzysta na szczęście nie doznał obrażeń ciała. Kierujący samochodem otrzymał mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 6 punktów karnych.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy