OBNIŻ ZBĘDNE KOSZTY ENERGII DO 0 - SPRAWDŹ DLACZEGO PŁACISZ ZA DUŻO

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 04.02.2023 08:30, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dla większości przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych czy jednostek budżetowych, wydatki na energię elektryczną mają bardzo duży udział w kosztach prowadzenia działalności.
OBNIŻ ZBĘDNE KOSZTY ENERGII DO 0 - SPRAWDŹ DLACZEGO PŁACISZ ZA DUŻO

W obliczu zmian gospodarczych, rosnących cen węglowodorów, a co za tym idzie energii elektrycznej, niezwykle istotne jest oszczędzanie energii. Jednak nie zawsze jest to możliwe.

Więc co można zrobić, żeby optymalizować wydatki na energię elektryczną?

Zwróć uwagę przeglądając fakturę od dostawy prądu na koszt tzw. mocy biernej!

Moc bierna – dlaczego warto się nią zainteresować? Co to jest?

Z sieci dostawcy Twoja firma pobiera energię czynną i bierną. Obie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania odbiorników. Energia czynna wykorzystywana jest na pracę użyteczną, a energia bierna pulsuje między dostawcą i Twoimi odbiornikami. Jest potrzebna, ale jej nadmiar generuje niepotrzebne koszty.

Koszty energii biernej mogą sięgać 30 – 40% opłat za dystrybucję energii.

Sprawdź na fakturze pozycje Ponadumowny pobór energii biernej indukcyjnej oraz Rozliczenie energii biernej pojemnościowej.


Jak można rozwiązać problem ponadnormatywnego poboru energii biernej?

Z pomocą przychodzą kompensatory mocy biernej. Kompensacja mocy biernej polega na zidentyfikowaniu jej źródła oraz dobraniu odpowiedniego rozwiązania, które będzie je kompensowało. Co możesz zyskać:

  • obniżone rachunki za energię elektryczną w firmie

  • zredukowany ponadnormatywny pobór energii biernej

Czy kompensacja się opłaca? Oczywiście, bardzo często inwestycja zwraca się w 12 miesięcy, będzie to zależało od ilości wygenerowanej mocy biernej!

Opłacasz ponadumowny pobór energii biernej i co dalej!

Wyślij do nas skan lub zdjęcie faktury dostawcy energii na adres [email protected], skontaktujemy się z Tobą i ustalimy dalsze etapy działania. Wolisz porozmawiać od razu – nie ma problemu – zadzwoń do nas +48 608 379 437

Dostarczyliśmy dla naszych klientów w zeszłym roku kilkadziesiąt baterii kondesatorów, za każdym rachunki za prąd zostały obniżone.

Współpracuj z zaufanym partnerem . Zapoznaj się z opinią naszego klienta – warto:-)Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy