Powstała fundacja, która pomoże młodym bielszczanom studiować na UJ

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 30.05.2021 18:50, PG
Ciekawa inicjatywa.
Powstała fundacja, która pomoże młodym bielszczanom studiować na UJ

Niedawno powołano do życia nową fundację pod nazwą "z Bielska-Białej na Uniwersytet Jagielloński". Inicjatywę w tej sprawie podjęła grupa osób związana bielskim regionem oraz najstarszą polską uczelnią.

Celem fundacji jest przede wszystkim przyznawanie stypendiów dla zdolnych absolwentów liceów i techników z Bielska-Białej i powiatu bielskiego, którzy zamierzają podjąć studia w Krakowie.

W początkowym etapie działalności fundacja wspierać będzie studentów I roku, albowiem ten okres jest najtrudniejszy, wymaga aklimatyzacji, oswojenia, największych wydatków na „urządzenie się” w Krakowie, a nadto nie wszystkie możliwości uzyskania pomocy (stypendiów) są wtedy już otwarte.

Prezesem zarządu fundacji został Grzegorz Pacek wychowanek IV LO w Bielsku-Białej i absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ a fundatorem Aleksandra Pacek - rodowita bielszczanka, absolwentka Filologii Polskiej na UJ.

W radzie fundacji zasiadają znane osoby: Jerzy Stuhr - wybitny polski aktor i profesor sztuk teatralnych, Artur Pałyga - dramaturg, scenarzysta, pisarz i Agata Smalcerz – dyrektor Galerii Bielskiej BWA.

Szczegóły można poznać na stronie http://zbbnauj.pl/

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy