Setne urodziny pani Danuty

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 15.05.2023 13:25,
W Bielsku-Białej mieszka ponad 40 osób, które skończyły sto i więcej lat. 11 maja do ich grona dołączyła Danuta Łoza.
Setne urodziny pani Danuty

11 maja rodowita bialanka Danuta Łoza skończyła 100 lat. Z tej okazji gratulacje, życzenia i kwiaty złożyli jej wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Karol Markowski i dyrektor Biura RM Danuta Brejdak.


Pani Danuta jest w bardzo dobrej formie i prowadzi bardzo usystematyzowane życie. Posiłki jada o określonych porach, codziennie trzy razy po 12 minut jeździ na rowerze stacjonarnym. Co tydzień w piątek o godzinie 12 jest u fryzjera!


Jubilatka urodziła się w Białej, mieszkała w tzw. Domu Urzędniczym. Jej ojciec był wojskowym, a mama kierowniczką administracyjną szpitala w Białej. Ukończyła Państwowego Gimnazjum im. A. Asnyka, a później studiowała w Krakowie w Wyższej Szkole Handlowej.


Ma bolesne wspomnienia z czasów II wojny światowej i nie lubi o tym mówić. Po wojnie pracowała w Spółdzielni Domena. Z mężem Leszkiem przeżyli piękne życie, aż do jego śmierci w 2019 roku. Bardzo ciepło wspomina swoją teściową, która była dla niej bardzo życzliwa, czasami nawet milsza od bardzo wymagającej matki. W młodości dużo chodziła po górach, a jej ulubionym sportem była jazda na nartach.


Pytana o przepis na długowieczność, pani Danuta z rozbawieniem wzrusza ramionami i mówi, że nie wie. Je praktycznie wszystko i sama sobie przyrządza kolacje. Nigdy nie była zwolenniczką alkoholu, stosuje go tylko w niewielkich ilościach, gdy ma jakieś problemy żołądkowe. Jedyne, na co narzeka, to samotność, która jej doskwiera, gdyż jedyny syn zmarł dawno podczas służby wojskowej.


źródło: UM Bielsko-Biała, fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy