reklama

Sieć Jadłodzielni w Bielsku rozrasta się!

Region, Bielsko-Biała, MAGAZYN, Wiadomości, 06.12.2019 13:10,

Inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem. W Bielsku-Białej właśnie postawiono czwartą lodówkę.

Sieć Jadłodzielni w Bielsku rozrasta się!

Pojawienie się lodówki Jadłodzielni ma na celu pomóc bielszczanom ograniczyć marnowanie jedzenia, ale nie tylko. W ten sposób osoby biedne lub bezdomne mogą zjeść posiłek.

Z lodówek korzystać może każdy. Tak jak każdy może do nich coś włożyć.

Inicjatywa cieszy się dużym zainteresowaniem. W Bielsku-Białej właśnie postawiono czwartą lodówkę. Tym razem przy Stawowej 29 na osiedlu Wojska Polskiego.

Stanęła - to mało powiedziane! To było zorganizowane działanie wielu wspaniałych osób! Lodówkę przekazała Daria Zin. Miejsce pomogła znaleźć Spółdzielnia Mieszkaniowa "Strzecha", przede wszystkim Pani Elżbieta Rosińska, która trzymała rękę na pulsie i bardzo zaangażowała się w tworzenie Jadłodzielni.Na współpracę zgodziła się Szczypta Smaku Stołówka - lodówka stoi tuż obok wejścia do lokalu .No i znak firmowy Jadłodzielni, czyli naklejka z informacjami - to oczywiście robota PasjaDruk24.pl. Bez Was wszystkich to po prostu by się nie udało! Dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie się w nasze działania.

A wszystkich mieszkańców osiedla Wojska Polskiego i okolic zapraszamy do współpracy. Jadłodzielnia to miejsce, gdzie można zostawić jedzenie, którego mamy za dużo (np. po imprezie), żeby zwyczajnie go nie wyrzucić. A z drugiej strony - można się poczęstować czymś pysznym, zjeść posiłek, a nawet znaleźć ostatni składnik do obiadu. I nie marnujemy jedzenia! - zapraszają inicjatorzy bielskie Jadłodzielni.

źródło: Jadłodzielnia Foodsharing Bielsko Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy