reklama

Szpital wraca do normalności i likwiduje oddziały covidowe

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 25.05.2021 11:28, INFORMACJA PRASOWA
1 czerwca Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wraca do normalnego trybu pracy. W uzgodnieniu z wojewodą śląskim w szpitalu nie będzie już tzw. oddziałów covidowych.
Szpital wraca do normalności i likwiduje oddziały covidowe

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej od przyszłego wtorku funkcjonować będzie jedynie 12 łóżek obserwacyjnych dla osób podejrzanych o to, że mogą być nosicielami koronawirusa. Dodatkowe cztery miejsca przygotowane zostaną dla pacjentek chorych na COVID-19 na oddziale ginekologiczno-położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego.

W szczycie trzeciej fali zachorowań na Covid 19, w Szpitalu Wojewódzkim funkcjonowało 186 łóżek dla osób zakażonych koronawirusem, w tym 17 miejsc zarezerwowanych było dla pacjentów wymagających respiratoterapii.

Dodatkowo osiem łóżek zarezerwowanych było w tym czasie dla pacjentek chorych na COVID-19 na oddziale ginekologiczno-położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy