W piątek inauguracja bielskiej choinki

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 02.12.2021 13:58, fot. Mirosław Niesyt/Wydział Gospodarki Miejskiej
3 grudnia o 17.00 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej odbędzie się uroczyste rozświetlenie choinki miejskiej. Wydarzeniu będą towarzyszyły występy artystyczne, słodycze dla dzieci i kolejna odsłona akcji Świeć przykładem – noś odblaski.
W piątek inauguracja bielskiej choinki

Choinka, którą już w piątek będziemy mogli zobaczyć na placu w całej krasie, jest nowa, okazalsza od poprzedniej, nieznacznie wyższa i - co ważne - imituje naturalne drzewo – ma brązowy pień i gałązki podobne do prawdziwej jodły. Konstrukcja będzie ustawiona na cokole z napisem Bielsko-Biała, na którym znajdą się też prezenty, a samo drzewko udekorują bombki i lampki w kolorze złota, czerwieni i srebra oraz gwiazda na czubie.

Rozświetlenie miejskiego drzewka odbędzie się po tradycyjnym odliczaniu wspólnie z prezydentem miasta Jarosławem Klimaszewskim i zaproszonymi gośćmi – przedstawicielami miejscowych kościołów. Chwilę po rozświetleniu choinki zabłysną również dekoracje świetlne na placu Bolesława Chrobrego i Chanukija - ustawiony specjalnie na tę okazję przy fontannie żydowski świecznik zapalany podczas święta Chanuka.

Wydarzeniu będą towarzyszyły piosenki bożonarodzeniowe w wykonaniu zespołu z Miejskiego Domu Kultury i odtwarzane kolędy. W tym czasie na placu swoją akcję profilaktyczną pod hasłem Świeć przykładem – noś odblaski przeprowadzi również, wspólnie z miejscową policją, Radio Bielsko. Uczestnicy otrzymają odblaski, dzięki którym będą lepiej widoczni dla kierowców.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy