W Szpitalu Wojewódzkim wracają porody rodzinne

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 23.06.2021 14:44,
1 lipca br. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wznawia porody rodzinne. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną wprowadzono zasady, których muszą przestrzegać osoby chcące uczestniczyć w tym ważnym i pięknym wydarzeniu.
W Szpitalu Wojewódzkim wracają porody rodzinne

W trakcie porodu kobiecie będzie mogła towarzyszyć osoba, która nie wykazuje żadnych objawów infekcji oraz jest ozdrowieńcem lub została już zaszczepiona.
Ozdrowieńcy muszą posiadać certyfikat ozdrowienia lub dowód przebytej infekcji w postaci wyniku badania PCR.

Natomiast osoby zaszczepione powinny mieć przy sobie dokument potwierdzający przyjęcie szczepionek przeciwko SARS CoV-2 lub unijny certyfikat Covid. Ostatnia dawka szczepionki dwudawkowej lub szczepionka jednodawkowa, powinna być przyjęte co najmniej 14 dni przed terminem porodu

Zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego pomieszczenie, w którym będzie odbywał się poród rodzinny, zostanie dokładnie wywietrzone. Osoba towarzysząca musi mieć na twarzy maskę, dokładnie zasłaniającą nos i usta, a także rękawiczki i fartuch jednorazowy. Komplet ochronny można kupić w Szpitalu Wojewódzkim. Koszt 25 złotych.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy