Znowu można odwiedzać pacjentów w Szpitalu Wojewódzkim

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 21.06.2021 12:02,
Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej umożliwił odwiedziny hospitalizowanych pacjentów. Wizyta nie może trwać dłużej, niż 15 minut i musi zostać wcześniej umówiona z kierownikiem, lub ordynatorem oddziału. Zgodę na spotkanie z pacjentem otrzymuje jedna, najbliższa dla chorego osoba.
Znowu można odwiedzać pacjentów w Szpitalu Wojewódzkim
Dr Krzysztof Pliszek, z-ca dyrektora ds lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego wyjaśnił, że decyzja to efekt coraz stabilniejszej sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz postępującego procesu szczepień przeciwko Covid 19. - Kierując się jednak troską o bezpieczeństwo pacjentów i ich rodzin apelujemy, aby zgłaszały się osoby w pełni zaszczepione przeciwko Covid 19 lub ozdrowieńcy – powiedział dyrektor.


Wizyty są możliwe w godzinach od 15.00 do 18.00. każdego dnia.

Pomimo luzowania obostrzeń nadal trzeba na terenie Szpitala Wojewódzkiego przestrzegać reżimu sanitarnego. Każdy odwiedzający musi mieć maseczkę, zasłaniającą nos i usta, a także dezynfekować ręce. Konieczne jest również zachowanie podczas odwiedzin co najmniej 1,5 metrowego dystansu od pacjenta.

Odwiedziny odbywają w miejscu ustalonym przez personel danego oddziału. Na sali chorych jedynie w sytuacji, gdy pacjent przebywa tam sam. Gdy w pokoju hospitalizowanych jest więcej osób, wówczas spotkanie organizowane w innym pokoju. Przed i po wizycie pomieszczenie jest dokładnie wietrzone.

Z powodu pandemii SARS CoV-2 Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wprowadził całkowity zakaz odwiedzin w marcu ubiegłego roku.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy