Sporo strat po wtorkowej burzy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.06.2021 13:49,
21 czerwca 2021 od godziny 19:00 do godziny 23:00 dyżurni stanowiska kierowania Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej na terenie powiatu bielskiego odnotowali 23 interwencje związane z usuwaniem skutków frontu burzowego, któremu towarzyszył silny wiatr i nawalny deszcz.
Sporo strat po wtorkowej burzy

Najwięcej zdarzeń dotyczyło przewróconych drzew i połamanych konarów – 19 interwencji, były również pojedyncze zdarzenia dotyczące zalanych piwnic budynków mieszkalnych oraz uszkodzonych linii energetycznych.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Zabrzegu, gdzie drzewo o wysokości ok. 20 m, przewróciło się na budynek mieszkalny. Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, pień drzewa o średnicy ok. 140 cm leżał w poprzek drogi, natomiast korona drzewa wraz z konarami częściowo oparła się o ścianę budynku. Przewrócone drzewo złamało słup energetyczny, zerwało przewody energetyczne oraz zniszczyło ogrodzenie posesji. Strażacy pocięli drzewo i usunęli konar z jezdni oraz ściany budynku. Z uwagi na rozmiar drzewa, działania strażaków wsparła zewnętrzna firma zajmująca się wycinką drzew.

Również w Zabrzegu podczas jazdy samochodem ul. Ludwika Waryńskiego w kierunku Czechowic-Dziedzic silny wiatr zerwał gałęzie, które uderzyły w przednią szybę pojazdu. Kierująca opuściła pojazd o własnych siłach i nie wymagała pomocy zespołu ratownictwa medycznego.

Łącznie w zdarzeniach uczestniczyło 31 zastępów PSP i OSP w sile 162 strażaków. Nie odnotowano osób poszkodowanych.


źródło: PSP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy