Zmarł Grzegorz Więzik

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 28.12.2021 09:51, foto: TS Podbeskidzie
Zmarł Grzegorz Więzik

26 grudnia zmarł Grzegorz Więzik, były zawodnik i skaut TS Podbeskidzia.

Grzegorz Więzik urodził się w Łodygowicach i to tam w LZS Słowian rozpoczął swoją przygodę z piłką nożną. Był zawodnikiem BKS-u Stal, a następnie łódzkich klubów - Startu i ŁKS-u. Większość kariery spędził w klubach niemieckich, m.in. w FC Kaiserslautern, z którym zdobył Puchar Niemiec, i duńskich - Silkeborgu czy Viborgu. Po powrocie do kraju zagrał jeszcze w Krisbucie Myszków i Groclin Dyskobolii, skąd wrócił do Bielska-Białej i pomógł Podbeskidziu w serii awansów z ligi okręgowej na zaplecze ekstraklasy w latach 1997-2002. Po zakończeniu kariery pracował w klubie jako skaut.


W klubie wspominają go bardzo ciepło. Wymowny wpis na stronie klubowej najlepiej świadczy o formacie człowieka.


Powiedzieć o nim tylko że był zawodnikiem i skautem to zdecydowanie za mało. Był kimś zdecydowanie więcej, bez kogo trudno sobie wyobrazić Podbeskidzie. Jako zawodnik wrócił w rodzinne strony po występach w kraju i zagranicą i wniósł do drużyny niespotykane dotąd umiejętności i doświadczenie. Na jego podaniach wychowało się kilku znakomitych napastników, a jego zaangażowanie i wskazówki pokierowały karierą niejednego młodego piłkarza. Po zakończeniu kariery, gdy pracował już jako skaut, nie zmienił swojego podejścia, nadal wiele wymagał od siebie i otoczenia, jakby nigdy nie ściągnął opaski kapitana.
Pełny anegdot, niepowtarzalny rozmówca, był niewyczerpaną studnią wiedzy piłkarskiej, zawsze widział więcej i potrafił przewidywać boiskowe wydarzenia kilka zagrań wcześniej.
Żegnaj Węzeł!


źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy