Zmarł ks. Jan Sopicki

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 15.04.2021 09:00,
4 kwietnia zmarł ksiądz prałat Jan Sopicki, długoletni proboszcz parafii pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej. Po przejściu na emeryturę mieszkał w bielskim Domu Księży Emerytów.
Zmarł ks. Jan Sopicki

W ubiegłym roku, w wieku 83 lat ks. Jan Sopicki świętował 60-lecie kapłaństwa. Był jednym z pierwszych kapłanów wyświęconych przez biskupa krakowskiego Karola Wojtyłę.

Ksiądz prałat Jan Sopicki pracował w parafiach w - Ciężkowicach koło Jaworzna, Kozach, Brzeszczach, Rabce, Oświęcimiu. W latach 1973-1992 był proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w bielskich Komorowicach. W Bielsku-Białej najbardziej znany był z posługi w parafii Opatrzności Bożej, której był proboszczem od 1992 do 2011 roku. Wiele razy ks. J. Sopicki uczestniczył w spotkaniach par obchodzących 50-lecie małżeństwa organizowanych w Urzędzie Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej, które relacjonowaliśmy na łamach MS.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy