7 pijanych kierowców zatrzymanych przez bielskich policjantów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 22.03.2022 11:00,
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Jasienicy udowodnił, że policjantem jest się także w czasie wolnym od służby.
7 pijanych kierowców zatrzymanych przez bielskich policjantów

W sobotę po 1.00 młodszy aspirant Łukasz Bulowski, dzielnicowy z jasienickiego komisariatu, jadąc w czasie wolnym od służby ulicą Międzyrzecką, zauważył osobowego peugeota, którego sposób jazdy wskazywał, że kierowca może nie być trzeźwy. Szybko zawiadomił dyżurnego bielskiej komendy, który na miejsce skierował patrol. W tym czasie stróż prawa jechał za osobówką, czekając na dogodny moment, by uniemożliwić kierowcy dalszą jazdę.

Na miejsce szybko dotarli mundurowi z drogówki i skontrolowali 32-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz grozi mu kara nawet 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator i sąd.

Młodszy aspirant Łukasz Bulowski to dzielnicowy z powołania. Wcześniej pełnił służbę w jednej z dzielnic podległych Komisariatowi Policji w Czechowicach-Dziedzicach, a od marca pracuje w zespole dzielnicowych jasienickiego komisariatu. Angażuje się nie tylko w sprawy mieszkańców, tam, gdzie pełni służbę, ale jest aktywny także w swojej „małej ojczyźnie”. Jako radny Osiedla Wapienica aktywnie włącza się w sprawy związane z tym regionem miasta i problemami mieszkańców, między innymi prowadząc ciekawe inicjatywy promujące idee budżetu obywatelskiego oraz poprawę infrastruktury terenów rekreacyjnych przy rzece Wapienica.

W ostatni weekend policjanci zatrzymali, aż 7 amatorów jazdy „na podwójnym gazie”.

Policjanci apelują:

Jeśli jesteś świadkiem, jak ktoś wsiada za kierownicę po alkoholu, niezwłocznie zawiadom najbliższą jednostkę Policji lub numer alarmowy 112.

Ostrzegamy! Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. W przypadku spowodowania zdarzenia drogowego, oprócz odpowiedzialności karnej, sprawca będzie musiał pokryć koszty kolizji lub wypadku.

Pamiętajmy, że każdy przypadek nietrzeźwego kierowcy może zakończyć się tragicznie. Dlatego reagujmy, gdy widzimy osobę chcącą wsiąść za kierownicę po alkoholu. Być może nasz sprzeciw uratuje komuś życie.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy