Akcja policji i straży leśnej w górach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 14.07.2020 14:35,
W miniony weekend dzielnicowi z Komisariatów I i II Policji w Bielsku-Białej oraz w Jasienicy i Szczyrku razem ze Strażnikami Leśnymi przeprowadzili wspólne działania. Mundurowi byli obecni na popularnych szlakach turystycznych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego.
Akcja policji i straży leśnej w górach

Działania rozpoczynają się od krótkiej narady w Nadleśnictwie Bielsko. Strażnicy Leśni przekazują policjantom informacje o miejscach najbardziej zagrożonych rozjeżdżaniem szlaków i leśnych traktów przez kierujących motocrossami i quadami oraz miejscami, gdzie może dochodzić do kradzieży drewna.

Z kolei mundurowi przekazują im informacje uzyskane od mieszkańców podczas obchodu oraz wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po naradzie policjanci i strażnicy leśni razem ruszają na wspólne patrole.

W weekendy popularne szlaki Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego są licznie odwiedzane przez turystów. Patrole mają na celu zapewnienie im bezpieczeństwa i porządku, przede wszystkim zapobieganie nielegalnemu wjazdowi do lasu kierujących quadami i motocrossami oraz nieprawidłowego parkowania w rejonie dróg pożarowych.

Tereny leśne zagrożone rozjeżdżaniem szlaków przez kierujących tymi pojazdami są położone w rejonach służbowych kilku komisariatów, dlatego dzielnicowi podejmują wspólne inicjatywy, aby lepiej reagować na przypadki łamania prawa.

Podczas służby stróże prawa zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo oraz zachowanie dzieci i młodzieży w związku z prowadzonymi przez Policję działaniami „Bezpieczne Wakacje".


źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy