Areszt dla mężczyzny, który zaatakował policjantów i próbował uciec z komendy

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 06.08.2020 09:31,
Mundurowi ze Szczyrku zatrzymali 24-latka, który podczas policyjnej interwencji zaatakował ich.
Areszt dla mężczyzny, który zaatakował policjantów i próbował uciec z komendy
Jak informuje bielska policja, w poniedziałek (3.08) w godzinach popołudniowych dyżurny komisariatu w Szczyrku odebrał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który wtargnął na teren szpitala przy ul. Fałata w Bystrej, zakłócając pracę placówki. Mężczyzna nie miał koszulki, a na jego ciele widać było liczne zadrapania.


Wykrzykiwał, że przed chwilą kogoś zabił. Personel szpitala natychmiast wezwał patrol Policji i wtedy mężczyzna zbiegł. Po chwili na miejsce przybyli mundurowi z Komisariatu Policji w Szczyrku, którzy ustalili jego rysopis i ruszyli w pościg. Na jednej z ulic w okolicy szpitala zobaczyli odpowiadającego rysopisowi młodego mężczyznę. Kiedy ich zauważył, zaczął uciekać. Gdy zdał sobie sprawę, że na ucieczkę nie ma szans, zaatakował stróży prawa. Najpierw groził im, żądając, aby policjanci pozwolili mu odejść, a kiedy spostrzegł, że niczego w ten sposób nie wskóra, rzucił się na nich z pięściami.

Nie wystarczyły wezwania policjantów do zachowania zgodnego z prawem i poddania się czynnościom służbowym, mundurowi musieli użyć środków przymusu bezpośredniego, aby obezwładnić agresywnego mężczyznę. 24-latek już siedząc z kajdankami na rękach w policyjnym wozie nadal był agresywny, odgrażał się mundurowym śmiercią. Policjanci ustalili, że 24-latek nikogo wcześniej nie zabił, a rzeczy, jakie wykrzykiwał w szpitalu nie były prawdziwe. Za napaść na stróży prawa trafił do policyjnego aresztu. Ponieważ cały czas był agresywny mundurowi wykorzytali specjalistyczny hełm, aby podczas aktów samoagresji nie zrobił sobie krzywdy.


Następnego dnia miał usłyszeć zarzuty za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów. Przed zaplanowanym przesłuchaniem usiłował zbiec z policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Pod pretekstem skorzystania z toalety rzucił się w stronę zamkniętej kraty policyjnego aresztu. Kiedy policjant pełniący dyżur przy zatrzymanych chciał go powstrzymać, 24-latek zaatakował go. Został szybko i sprawnie obezwładniony przez stróża prawa.

Śledczy zajmujący się sprawą wobec jego postawy postanowili wystąpić z wnioskiem o areszt. Po usłyszeniu prokuratorskich zarzutów został doprowadzony do sądu. Sędzia na ich wniosek postanowił o jego aresztowaniu na 2 miesiące. Za dwukrotne naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, znieważenie funkcjonariuszy i próbę ucieczki z policyjnego aresztu grożą mu nawet 3 lata pozbawienia wolności.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy