POLICJA OSTRZEGA: oszuści podawali się za pracowników wodociągów, okradli bielszczankę

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 05.08.2020 14:49,
Sytuacja ze środy.
POLICJA OSTRZEGA: oszuści podawali się za pracowników wodociągów, okradli bielszczankę
Bielska policja informuje, że dzisiaj w godzinach przedpołudniowych do 67-letniej mieszkanki Wapienicy przyszło dwóch oszustów. Mężczyźni podawali się za pracowników wodociągów. Twierdzili, że kobiecie należy się zwrot nadpłaty za wodę w wysokości 100 złotych, ale mają tylko banknot o nominale 200 złotych i musi im wydać resztę. W ten sposób zorientowali się, gdzie przechowuje gotówkę, ponieważ seniorka poszła w to miejsce, aby wydać im resztę.

Chwilę później wykorzystując jej chwilową nieuwagę, skradli oszczędności w kwocie 3.200 złotych.


Mężczyźni mieli z wyglądu około 50 lat, byli najprawdopodobniej narodowości ukraińskiej, obydwaj około 175 cm wzrostu, jeden był szczupły, drugi tęgiej budowy ciała. Twarze mieli zasłonięte czarnymi maseczkami. Oddalili się samochodem nieustalonej na chwilę obecną marki w nieznanym kierunku.

- Ostrzegamy! To popularna metoda oszustwa, przez którą można stracić oszczędności całego życia. Jeśli przyszedł do Państwa ktoś podający się za urzędnika lub pracownika operatora mediów takich jak prąd, woda lub gaz powinien okazać stosowny dokument oraz mogą Państwo poprosić o odsłonięcie twarzy w celu jego identyfikacji. Można także zadzwonić do biura urzędu lub obsługi klienta, aby upewnić się, że jest on rzeczywiście tym, za kogo się podaje.

Osoby posiadające informację o sprawcach proszone są o powiadomienie najbliższej jednostki Policji lub Komisariat II Policji w Bielsku-Białej przy ul. Kamińskiego 8, tel. 57 85 702 00 - informuje bielska policja.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy