Kolejne tej zimy akcje ratownicze w górach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 08.03.2020 10:15,
W akcji GOPR i LPR.
Kolejne tej zimy akcje ratownicze w górach

W ostatnich dniach dwukrotnie ratownicy GOPR udzielali pomocy wypoczywającym w górach turystom. Na miejsce wzywano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W czwartek na stokach Pilska 60-letni narciarz doznał bolesnego urazu stawu biodrowego. Po zabezpieczeniu i transporcie w saniach za skuterem, został przekazany załodze śmigłowca LPR, który został przyjęty przez ratownika GOPR na Hali Miziowej.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych dyżurny z SR Hala Miziowa został zadysponowany do schroniska, gdzie pomocy wymagała 40-letnia kobieta z urazem głowy. LPR zaopatrzeniu przetransportował ją do Korbielowa Kamiennej i przekazał oczekującemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

źródło: GOPR Beskidy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy