'Niespodzianka' w ogródku. Trzeba było wezwać saperów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 21.08.2020 19:02,
Takie znaleziska mogą być niebezpieczne.
'Niespodzianka' w ogródku. Trzeba było wezwać saperów
Jak informuje policja, w piątek w Międzybrodziu Bialskim znaleziono pocisk moździerzowy pochodzący najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej.


Pocisk znaleziony został na terenie prywatnej posesji, podczas prac ogrodowych znaleziono niewypał. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym. Niewypał zidentyfikowali jako pocisk moździerzowy pochodzący najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej. O niebezpiecznym znalezisku powiadomili wojskowych saperów. Aby nikomu nic się nie stało, do czasu ich przyjazdu, policjanci zabezpieczają teren.

- Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Dlatego apelujemy o ostrożność i rozwagę oraz przypominamy, aby w przypadku znalezienia niewypału niezwłocznie powiadomić o tym odpowiednie służby - informuje policja.

źródło: KPP Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy