reklama

Oszusta trafił za kratki. Podawał się za policjanta

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 30.01.2023 11:39,
Do jednego z mieszkańców Żywca zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji.
Oszusta trafił za kratki. Podawał się za policjanta

Mężczyzna, z którym skontaktował się fałszywy policjant, okazał się bardzo czujny i nie dał się nabrać oszustowi, który, aby uwiarygodnić, że jest funkcjonariuszem, pokazał mu nawet pistolet.

71-latek nie przekazał pieniędzy, tylko zadzwonił na numer alarmowy 112 i powiadomił o całej sytuacji. Dzięki przekazanym przez niego szczegółowym informacjom, policjanci w krótkim czasie zatrzymali oszusta. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Gliwic, który na swoim koncie miał już wiele innych przestępstw. Na wniosek śledczych zatrzymany trafił, decyzją sądu, do tymczasowego aresztu.

Policja po raz kolejny ostrzega i przypomina:

  • Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.
  • Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach. Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.
  • Nigdy na czyjeś zlecenie nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie ujawniaj swoich danych osobowych, numerów PIN, czy haseł.
  • Po rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego i opowiedz o zdarzeniu.
  • Poinformuj Policję! Każdą próbę wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać w dowolnej jednostce lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
źródło: KPP Zywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy