Ptasia grypa w powiecie bielskim

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 23.01.2023 10:42,
Ptasia grypa w powiecie bielskim

Ptasia grypa dotarła do województwa śląskiego. Informuje o tym Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bielsku-Białej. Wojewoda śląski wydał wczoraj rozporządzenie w tej sprawie.

"Potwierdzono wystąpienie grypy ptaków (HPAI) (...) w powiecie cieszyńskim w gospodarstwie komercyjnym we wsi Dębowiec oraz na terenie województwa małopolskiego w powiecie oświęcimskim u dzikiego ptactwa we wsi Bielany" - czytamy w przesłanym komunikacie.

Obecnie w powiecie bielskim obszar zagrożony wystąpieniem choroby znajduje się na terenie gminy Jasienica i obejmuje: Bielowicko, Grodziec, Iłownicę oraz Roztropice.

Co to oznacza dla właścicieli drobiu?

W obszarze zagrożonym powinno się ograniczyć przemieszczanie się ptactwa: kur, kaczek czy indyków, tak aby nie miały one kontaktu z drobiem z sąsiedniego gospodarstwa oraz z dzikim ptactwem. Ptaki powinny być karmione i pojone tylko w zamkniętych pomieszczeniach. O wszelkich niepokojących objawach wśród drobiu właściciele takich gospodarstw proszeni są o powiadomienie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Bielsku-Białej.

źródło: Powiat Bielski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy