Policyjna akcja „Bezpieczny pieszy”. 66 mandatów i 12 wniosków do sądu

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 23.06.2022 11:33,
Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci z bielskiego garnizonu prowadzili działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Policyjna akcja  „Bezpieczny pieszy”. 66 mandatów i 12 wniosków do sądu
Szczególnym nadzorem ze strony mundurowych objęte zostały skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Działania pn. „Bezpieczny pieszy” ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych oraz kierujących jednośladami.

Pieszy czy rowerzysta jest tzw. niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, ponieważ w trakcie zderzenia z pojazdem nic go nie chroni. Mundurowi nie tylko podczas wczorajszych działań, ale również w codziennej służbie szczególną uwagę zwracają na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

W ramach wczorajszych działań stróże prawa zwracali uwagę na zachowanie kierujących pojazdami w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego, czy rowerzyści jeżdżą zgodnie z przepisami, sprawnymi i prawidłowo wyposażonymi rowerami.

Policjanci zaangażowani do działań ujawnili blisko 100 wykroczeń w ruchu drogowym. 90 z nich zostało popełnionych przez kierujących pojazdami, a większość z tych naruszeń prawa to nieprzepisowe przejeżdżanie przejść dla pieszych. Policjanci na sprawców wszystkich wykroczeń nałożyli 66 mandatów karnych i sporządzili 12 wniosków o ukaranie do sądu.

źródlo: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy