Policyjny pościg za motocyklistami

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 18.11.2021 11:03,
Mundurowi ze Szczyrku zatrzymali dwóch bielszczan w wieku 36 i 37 lat, którzy niezarejestrowanymi motocyklami crossowymi chcieli bezprawnie wjechać do lasu.
Policyjny pościg za motocyklistami

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczyrku i Posterunku Policji w Wilkowicach regularnie prowadzą wspólne działania ze Strażą Leśną, podczas których kontrolują lasy w Beskidach. Mundurowi również podczas codziennej służby kontrolują okolice wjazdu do lasów. W sobotę w godzinach południowych policjanci patrolowali okolice jednego z takich wjazdów przy ulicy Jama w Buczkowicach. Kiedy zauważyli dwóch kierujących motocyklami crossowymi, dali sygnał do zatrzymania.

Kierujący jednośladami zawrócili i zaczęli uciekać. Rozpoczął się pościg, podczas którego policjanci cały czas podawali sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdów do kontroli drogowej oraz powiadomili o zdarzeniu dyżurnego komendy miejskiej. Po około jednym kilometrze pościgu zatrzymali jednego z uciekinierów - 37-latka. Okazało się, że motocykl, którym się poruszał jest niezarejestrowany, a mężczyzna nie miał uprawnień do prowadzenia motocykla. Policjanci nałożyli na niego za popełnione wykroczenia mandaty w wysokości 800 złotych. Stróże prawa ustalili też drugiego z kierowców, 36-latka, który również poruszał się niezarejestrowanym jednośladem. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Obydwaj mieszkańcy Bielska-Białej byli trzeźwi. Stracili prawo jazdy oraz zostali zatrzymani i doprowadzeni do komisariatu w Szczyrku, gdzie usłyszeli zarzuty. Za przestępstwo niezatrzymania się do policyjnej kontroli drogowej grozi każdemu z nich kara 5 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy