Tragedia na jeziorze, nie żyje mężczyzna [AKTUALIZACJA]

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 30.06.2019 18:28, red
Tragiczny finał wypoczynku nad wodą.
Tragedia na jeziorze, nie żyje mężczyzna [AKTUALIZACJA]
W niedzielę (30.06) po godzinie 17:00 służby ratownicze otrzymały zgłoszenie, że na Jeziorze Żywieckim topi się mężczyzna.

27-letni mężczyzna, mieszkaniec Imielina, został wyjęty z wody. Na brzegu długo trwała reanimacja.

- Niestety pomimo długiej walki o życie wyciągniętego z jeziora żywieckiego mężczyzna zmarł - informują strażacy z OSP Międzybrodzie Żywieckie.

Policja ustala dokładne przyczyny tej tragedii.

- Do zdarzenia doszło wczoraj około 17.00 nad Jeziorem Żywieckim. Jak wstępnie ustalili policjanci, 27-letni mieszkaniec Imielina, wspólnie ze swoimi znajomymi, pływał wpław w jeziorze. W pewnym momencie zniknął pod powierzchnią wody. Osoby będące świadkami tego zdarzenia natychmiast powiadomiły odpowiednie służby. Rozpoczęto akcję poszukiwawczą. Po około 30 minutach mężczyzna został znaleziony. Na brzegu rozpoczęto akcję reanimacyjną. Niestety, pomimo wysiłku ratowników, mężczyzna zmarł. Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci oraz prokurator. Obecne były również pozostałe służby ratunkowe. Policjanci będą ustalać teraz szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Wysokie temperatury zachęcają do wypoczynku nad wodą. Ani na chwilę nie możemy jednak zapominać o tym, że woda oprócz doskonałej zabawy i ochłody niesie za sobą również wiele niebezpieczeństw. Kolejny raz apelujemy o rozsądek i wyobraźnię w czasie letniego wypoczynku. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych - czytamy w komunikacie żywieckiej policji.foto: Archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy