Zatrzymani za jazdę na „podwójnym gazie”

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 06.06.2022 10:30,
Jazda na „podwójnym gazie” to wciąż zbyt częste zjawisko na naszych drogach. Od piątkowego popołudnia stróże prawa zatrzymali aż 8 kierowców, którzy zdecydowali się na prowadzenie pojazdów pomimo spożywanego wcześniej alkoholu.
Zatrzymani za jazdę na „podwójnym gazie”

Wśród nich znalazł się 45-letni cyklista, który w niedzielę wieczorem mając ponad 2 promile alkoholu we krwi, zdecydował się na jazdę rowerem. Mężczyzna wpadł w ręce czechowickich stróżów prawa na ulicy Niepodległości. Zgodnie z obecnie obowiązującym taryfikatorem został ukarany mandatem karnym w wysokości 2.5 tysiąca złotych.

Z kolei w piątek późnym wieczorem świadek widział, jak przy bielskiej ulicy Dworkowej kierujący osobowym seatem kompletnie pijany chciał odjechać z jednego z parkingów. Mężczyzna po kilku próbach odjechania, podczas których wjechał m.in. w zarośla, poddał się i wysiadł z pojazdu. Był pod wyraźnym wpływem alkoholu, poruszał się chwiejnym krokiem, którym nie zaszedł daleko, bo postanowił „odpocząć” na murku zaraz obok auta. Mundurowi z drogówki wezwani na miejsce sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem 43-letniego mieszkańca Bielska-Białej wykazało, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu.

Również w piątek wieczorem do hurtowni kwiatów przy Alei Andersa przyjechał 68-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Świadek, obok którego przechodził, wyczuł zapach alkoholu, a kierowca osobowego citroena był po wyraźnym jego wpływem, dlatego na miejsce wezwał patrol Policji. Stróże prawa z bielskiej sprawdzili stan trzeźwości seniora. Mężczyzna wydmuchał blisko półtora promila alkoholu.

W sobotę późnym wieczorem mundurowi z patrolu Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zatrzymali do kontroli drogowej 32-letniego bielszczanina, który na bielskiej ulicy Poniatowskiego prowadził forda. Mężczyzna miał w organizmie ponad pół promila alkoholu, a pojazd, który prowadził, nie miał ważnych badań technicznych. Po sprawdzeniu 32-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci przypominają: Jeśli jesteś świadkiem tego, jak ktoś wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu, niezwłocznie zawiadom najbliższą jednostkę Policji lub numer alarmowy 112.

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy