Bielsko-Biała: pikieta przeciwko przemocy [FOTO]

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 27.07.2019 13:15,
To protest przeciwko temu, co wydarzyło się przed tygodniem.
Bielsko-Biała: pikieta przeciwko przemocy [FOTO]

W sobotę (27.07) na placu Chrobrego w Bielsku-Białej odbyła się pikieta przeciwko przemocy na znak solidarności z uczestnikami Pierwszego Marszu Równości w Białymstoku.

To było nawiązanie do zajść sprzed tygodnia w Białymstoku, gdzie uczestnicy marszu równości zostali brutalnie zaatakowani przez nacjonalistów i ludzi reprezentujących środowiska skrajnej prawicy.

W całym kraju odbywają się teraz pikiety przeciwko przemocy. Jedna z takich pikiet odbyła się w sobotę (27.07) w południe w Bielsku-Białej.

- Ta nienawiść nie zaczęła się w Białymstoku. Ona narasta od kilku lat w naszym kraju. Problem w tym, że wcześniej nigdy nie było takiego przyzwolenia władz na to co się dzieje teraz - mówiła jedna z uczestniczek bielskiej pikiety.

Uczestnicy zaznaczali, że nie chodzi tylko o LGBT, ale ogólnie o wszystko co nie jest zgodne ze światopoglądem władzy.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy