Dwa bielskie szpitale z dofinansowaniem na środki do walki z covid-19

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 29.06.2020 20:15, PG, fot: Paweł Sowa
Beskidzkie Centrum Onkologii oraz Szpital Pediatryczny otrzymają w sumie 1,2 mln zł
Dwa bielskie szpitale z dofinansowaniem na środki do walki z covid-19

Ponad 1.200.000 zł trafi do bielskich szpitali. To pieniądze na zakup sprzętu potrzebnego do walki z pandemią koronawirusa. O przyznaniu środków 22 czerwca zdecydowali radni Sejmiku Województwa Śląskiego, wcześniej – na majowej sesji - utworzyli w tym celu Solidarnościowy Fundusz Wsparcia dla szpitali powiatowych.

- To konkretna forma wsparcia dla szpitali w województwie śląskim. Szpitale powiatowe pełnią ważną rolę w systemie ochrony zdrowia i niejednokrotnie stanowią pierwszą linię zabezpieczenia pacjentów wymagających hospitalizacji, szczególnie w okresie walki z koronawirusem. Utworzony fundusz będzie również wsparciem dla lokalnych samorządów – akcentował marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Symboliczne czeki na dofinansowanie przywiozły w piątek (26.06.) do Bielska-Białej członkini zarządu województwa Beata Białowąs i radna Sejmiku Województwa Śląskiego Ewa Żak.

Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej otrzyma 560.000 zł. Wartość całego zadania to 700.000 zł.

W ramach dofinansowania Beskidzkie Centrum Onkologii zakupi dwa przyłóżkowe RTG, cztery kardiomonitory i cztery łóżka dla pacjentów intensywnej opieki medycznej.

- Chcę bardzo podziękować samorządowi województwa za te pieniądze. Cieszę się, że wspólnie dbamy o szpitale i czuwamy nad ochroną zdrowia naszych mieszkańców – mówił prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej w ramach dofinansowania otrzyma 685.000 zł. - Kupimy sterylizator z myjkami, agregat prądotwórczy, defibrylator oraz łóżka na oddział intensywnej terapii – informuje dyrektor placówki Ewa Bachta.

źródło: UM Bielsko - Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy