reklama

Klub radnych prezydenta na wojnie z Niezależnymi.BB?

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 24.03.2022 11:47, DK
Na czwartkowej (24.03) sesji Rady Miejskiej przewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej - Janusz Okrzesik - podał się do dymisji. Zawnioskował o to tydzień temu klub radnych Jarosława Klimaszewskiego. Dlaczego?
Klub radnych prezydenta na wojnie z Niezależnymi.BB?
Niezależni.BB na początku kadencji podpisali porozumienie programowe z klubem prezydenta miasta - Jarosława Klimaszewskiego. Wtedy to przewodniczącym został Janusz Okrzesik. Dlaczego po 3 latach owocnej współpracy, została ona zakończona?


Poszło o przyszłość osiedlowych projektów budżetu obywatelskiego. Kiedy to na wniosek radnych z zaplecza Jarosława Klimaszewskiego, wbrew Niezależnym.BB, przegłosowano ich likwidację, w szeregach obu ugrupowań zrobiło się gorąco.

Prezydent Jarosław Klimaszewski stwierdził, że w grę wchodzi jedynie porozumienie programowe na przyszłą kadencję samorządu, czyli na lata 2024-2028. Dodatkowo prezydent postawił warunek - wszyscy radni z Niezależni.BB muszą poprzeć jego kolejną kandydaturę na stanowisko prezydenta.

To przelało czarę goryczy, do porozumienia nie doszło i tym samym radni prezydenta miasta złożyli wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Miejskiej.

W czwartek przewodniczący Janusz Okrzesik podał się do dymisji.

Za odwołaniem Janusza Okrzesika było 13 radnych, 1 osoba była przeciwna, a 10 wstrzymało się od głosu.

Nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Bielsku-Białej została Dorota Piegik-Izydorczyk.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy