Dlaczego warto prowadzić sklep internetowy?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, MAGAZYN, Wiadomości, 24.03.2022 10:29, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Jeszcze do niedawna zakup produktów, takich jak ubrania czy elektronika przez internet był po prostu niemożliwy. Aktualnie kategorie te są jednymi z najlepiej sprzedających się. Dominują one, jeśli chodzi o sprzedaż, a niejedna firma sprzedaje ich więcej poprzez swoje sklepy internetowe, aniżeli stacjonarne. W związku z tym śmiało można stwierdzić, że sklep internetowy to nic innego jak absolutna przyszłość sprzedaży detalicznej wszelkiego rodzaju produktów. Wiele osób rozważa założenie właśnie takiego serwisu. Sprawdź sam, co warto wiedzieć na ten temat!
Dlaczego warto prowadzić sklep internetowy?

Rozwój handlu elektronicznego - to musisz wiedzieć!

Rozwój e-handlu zarówno w Polsce, jak i na świecie postępuje w naprawdę bardzo szybkim tempie. Jeszcze do niedawna przychód ze sprzedaży internetowej nie przekraczał 1 procenta całkowitej sprzedaży detalicznej. Obecnie wartość ta waha się w okolicach 6-7 procentów. Z pewnością nie zdziwi Cię fakt, że liderem internetowej sprzedaży w Europie jest Wielka Brytania. Wedle szacunków w roku 2015 rynek e-commerce na wyspach wyniósł grubo ponad 150 mld Euro. Tym samym przeciętny mieszkaniec wydawał rocznie na internetowe zakupy 3600 euro, a polak około 6 razy mniej. Branża e-commerce stale rośnie, a to już ostatni dzwonek, aby w miarę łatwo się w nią wdrożyć. Niedługo konkurencja będzie na tyle duża, że wypromowanie swojego sklepu internetowego, będzie bardzo trudne.

Dlaczego warto zacząć sprzedaż internetową od gotowych platform?

Nie oszukujmy się, analiza kosztów oraz przychodów to jeden z najważniejszych aspektów budowania sprawnie działającego biznesu. Sprzedaż w internecie można rozpocząć od wykorzystywania rozwiązań, takich jak Allegro. Pozwalają one na łatwe znalezienie klientów, a liczne udogodnienia sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z tej platformy. Allegro - ukryj zakup, możliwość licytacji czy dodawania wymarzonych produktów do listy ulubionych to jedynie kropla w morzu aspektów, dla których warto właśnie tutaj zacząć. Nie można także zapomnieć o interesującej innowacji, jaką jest Allegro Gadane. To miejsce, gdzie Twoi klienci znajdą odpowiedzi na pytania związane z działaniem serwisu (Allegro).

Jak założyć własny sklep internetowy?

W przypadku, gdy zdecydujesz się otworzyć własny sklep, możesz postawić na jedno z gotowych rozwiązań. Na starcie warto zdecydować się na model SaaS, do którego dostęp, to zaledwie kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Propozycja ta ma swoje wady, jak i zalety, jednak dla początkujących sprawdzi się po prostu idealnie. Nieco większe przedsiębiorstwa mogą zdecydować się na dedykowane rozwiązania, do których zaliczamy Magento czy Pretashop. Z pewnością nie zdziwi Cię jednak fakt, że koszty otwarcia takiego sklepu będą znacznie większe. Wiele osób przerażone jest właśnie takimi kosztami. Prawda jest jednak taka, że w porównaniu do sklepu stacjonarnego, są one znikome. W takich wypadkach konieczne jest także ponoszenie opłat za wynajem magazynu czy różnego rodzaju opłat.

Sklep internetowy, czyli sposób na pozyskanie milionów klientów

Jedną z największych wad sklepu stacjonarnego jest ograniczenie grona klientów wyłącznie do osób z okolicy. W przypadku prowadzenia internetowej działalności sytuacja wygląda zupełnie odmiennie. Twoje produkty mogą zakupić osoby z całej Polski, co przekłada się na znacznie większe zarobki. Oczywiste jest to, że na początku zaczniesz wyłącznie od rynku lokalnego. Wiele osób decyduje się na obejrzenie produktu oraz zakup z odbiorem osobistym. Właśnie dlatego w tym wypadku masz sporą przewagę, gdyż Twoje produkty mogą zakupić miliony Polaków, a nie garstka osób. Grono Twoich odbiorców znacząco się jednak powiększy, kiedy postanowisz rozpocząć działanie także na rynkach międzynarodowych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy