Lewica na Podbeskidziu zebrała ponad 5 tys. podpisów pod kandydaturą Roberta Biedronia

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 13.03.2020 17:32, INFORMACJA PRASOWA
Dużo czy mało?
Lewica na Podbeskidziu zebrała ponad 5 tys. podpisów pod kandydaturą Roberta Biedronia

Lewica na Podbeskidziu zakończyła zbiórkę i podliczyła zebrane podpisy poparcia dla Roberta Biedronia na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Do 12 marca w Bielsku-Białej, Powiecie Bielskim, Cieszyńskim, Pszczyńskim i Żywieckim wolontariusze, liderzy Komitetów Roberta Biedronia oraz członkowie trzech Lewicowych partii - Nowej Lewicy (SLD), Wiosny i Razem zebrali ponad 5 tys. podpisów.

Tak duża liczba podpisów świadczy o rosnącym poparciu dla Roberta Biedronia i Lewicy w naszym regionie. Sam też spotkałem się z dużą życzliwością mieszkańców w trakcie zbiórki podpisów. Zebraliśmy ich o 2 tys więcej niż zakładaliśmy na starcie naszej akcji. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę, przede wszystkim jednak mieszkańcom za okazane Robertowi Biedroniowi zaufanie. Przed nami kluczowe dla losów naszego kraju wybory. Jestem przekonany, że większość mieszkańców naszego regionu, jak i całej Polski, dobrze zainwestuje 10 maja swój głos, stawiając na politykę godności i szacunku dla drugiego człowieka, którą reprezentuje kandydat Lewicy, zamiast na politykę pogardy – powiedział poseł Przemysław Koperski podsumowując tę część kampanii.


Do 26 marca komitety wyborcze muszą zebrać 100 tys. podpisów, aby ich kandydat mógł wystartować w wyborach prezydenckich. Wg wstępnych danych ze sztabu kandydata, Komitet Roberta Biedronia otrzymał poparcie kilkukrotnie przekraczające wymaganą liczbę podpisów.

Do tej pory w PKW zarejestrowano 24 komitety wyborcze kandydatów na prezydenta. Według sondażu Social Changes z 8 marca ankietowani obecnie najczęściej popierają Andrzeja Dudę 42%, Małgorzatę Kidawę-Błońską 24%, Roberta Biedronia 11%, Władysława Kosiniaka-Kamysza 9%, Szymona Hołownię 9% i Krzysztofa Bosaka 5%. Wybory prezydenckie wg planów odbędą się za dwa miesiące - 10 maja br. Tegoroczna kampania wyborcza zapowiada się jednak specyficznie, ponieważ w związku z zagrożeniem koronawirusem COVID-19 znaczna część spotkań z kandydatami została odwołana.

INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama