Policja ustala przyczyny wypadku z udziałem karetki

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Na sygnale, Wiadomości, 12.03.2020 13:35, foto: Bielskie Pogotowie Ratunkowe
Świadkowie tego wypadku proszeni są o przekazywanie informacji.
Policja ustala przyczyny wypadku z udziałem karetki
Ambulans poruszający się na sygnałach uprzywilejowania zderzył się dostawczym fiatem. Karetka, która wypadła z toru jazdy potrąciła kobietę z dwójką małych dzieci. Jedna osoba odniosła poważne obrażenia.


W środę (11.03) około godziny 15 na ulicy Żywieckiej w Bielsku-Białej doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Ulicą Żywiecką w kierunku centrum miasta na sygnałach uprzywilejowania (sygnały świetlne oraz błyskowe) poruszała się karetka pogotowia, która jechała na interwencję. W pojeździe znajdowały się trzy osoby z załogi karetki. Nie przewozili pacjenta. Kierujący karetka 29-latek na skrzyżowaniu z ulicą PCK wjechał na czerwonym świetle. W tym momencie z podporządkowanej ulicy PCK w kierunku ulicy Sempołowskiej fiatem fiorino wyjechał 31-letni kierujący, który zderzył się z jadącą karetką. W wyniku zderzenia karetka wypadła z toru jazdy i uderzyła o krawężnik chodnika, a następnie wywracając się na bok, potrąciła poruszającą się pieszo 26-latkę z dwójką dzieci w wieku 1 miesiąc i 4 lata (chłopcy).

W wyniku zdarzenia 26-latka doznała obrażeń niezagrażających bezpośrednio jej życiu. Pozostała na obserwacji w szpitalu. Dwójka potraconych dzieci zostało zabranych do szpitala, gdzie nie stwierdzono obrażeń, zostały jednak pozostawione na obserwację. Trzy osoby jadące karetką i kierowca fiata nie doznali poważnych obrażeń. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Dokładną przyczynę i okoliczności tego zdarzenia oraz to, kto ponosi za nie odpowiedzialność, ustalają śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy.

Bielskie Pogotowie Ratunkowe zwraca się z prośbą do świadków wczorajszego wypadku drogowego na ulicy PCK/Żywiecka jeżeli są w posiadaniu nagrań ze zdarzenia o ich pilne przekazanie

źródło: KMP Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy