reklama

Masz nowy piec? Sprawdź, czy otrzymasz dofinansowanie

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 06.09.2019 08:55, PAN
Masz nowy piec? Sprawdź, czy otrzymasz dofinansowanie

Uchwałą z dnia 27 sierpnia 2019 roku Rada Miejska Bielska-Białej przyjęła „Miejski program związany ze zmianą systemu ogrzewania”. Uchwała została ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego w dniu 3 września 2019 roku i wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Program adresowany jest do osób, które ponoszą zwiększone koszty ogrzewania lokalu wynikające z trwałej zmiany systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym na ogrzewanie: gazowe, elektryczne, olejowe lub polegające na podłączeniu do miejskiej sieci ciepłowniczej. Pomoc skierowana jest do osób/rodzin, które: dokonały trwałej zmiany systemu ogrzewania na ogrzewanie proekologiczne nie wcześniej niż w dniu 1 stycznia 2019 roku i spełniają kryterium dochodowe i metrażowe określone w uchwale.

Warunkiem wszczęcia i prowadzenia postępowania o udzielenie pomocy w danym roku kalendarzowym jest złożenie wniosku i przeprowadzenie wywiadu środowiskowego przez pracownika socjalnego MOPS w miejscu zamieszkania osoby/rodziny ubiegającej się o pomoc. Pomoc realizowana jest w formie zasiłku celowego. Wnioski można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej, ulica Karola Miarki 11. Szczegółowych informacji udziela Dział Pomocy Środowiskowej, telefon: (33) 49-95-613.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy