Nowe stanowisko w rządzie dla Grzegorza Pudy

Region, Bielsko-Biała, Polityka, Wiadomości, 26.10.2021 15:32,
Zmiany w rządzie z bielskim akcentem.
Nowe stanowisko w rządzie dla Grzegorza Pudy

Grzegorz Puda, poseł PiS z Bielska-Białej, był ministrem rolnictwa od września 2020 roku.

Dosyć szybko, bo już po nieco ponad roku jego kariera na tym stanowisku dobiegła końca. We wtorek (26.10) premier Mateusz Morawiecki ogłosił zmiany w rządzie. Grzegorza Pudę na stanowiska ministra rolnictwa zastąpi Henryk Kowalczyk, który zostanie także wicepremierem.

Grzegorz Puda nie żegna się jednak z rządem - teraz pokieruje ministerstwem funduszy i polityki regionalnej, na którego czele do tej pory stała Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

G. Puda w latach 2010 - 2015 był radnym Rady Miasta Bielska-Białej. Posłem jest od jesieni 2015 roku. Od 2019 roku był wiceministrem w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, a wcześniej był wiceministrem w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Pod koniec września 2020 roku dostał stanowisko szefa resortu rolnictwa.

foto: Facebook Grzegorza Pudy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy