Nowe terminy zakończenia budowy dróg. S1 do 2023 roku, Beskidzka Droga Integracyjna - do 2027 roku

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 17.07.2019 08:18, red
Przed wyborami padają kolejne obietnice.
Nowe terminy zakończenia budowy dróg. S1 do 2023 roku, Beskidzka Droga Integracyjna - do 2027 roku
We wtorek (16.07) odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Infrastruktury poświęcone inwestycjom drogowym w województwie śląskim.

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber poinformował, że droga S1 między Bielskiem-Białą a Mysłowicami oraz tzw. obejście Węgierskiej Górki do granicy ze Słowacją powinny być gotowe w 2023 roku, natomiast tzw. Beskidzka Droga Integracyjna (S52 Bielsko-Biała – podkrakowski Głogoczów) może powstać do roku 2027, w przyszłej perspektywie finansowej. To już kolejne terminy zakończenia tych inwestycji.


Wiceminister poinformował, że obecnie 40-kilometrowy odcinek drogi S1 między węzłami Kosztowy w Mysłowicach i Suchy Potok w Bielsku-Białej jest na etapie prac przygotowawczych. Trwa odbiór zamówionej w listopadzie ub. roku koncepcji programowej tej inwestycji.

- Planujemy w trzecim kwartale roku 2019 wszcząć postępowanie przetargowe, następnie w połowie 2020 r. podpisać umowę. Rozpoczęcie robót budowlanych to trzeci kwartał 2021 roku, a zakończenie inwestycji to trzeci kwartał 2023 r. - poinformował wiceminister.

Inny odcinek drogi S1 - ok. 9-kilometrowe tzw. obejście Węgierskiej Górki między Przybędzą a Milówką, w pobliżu granicy ze Słowacją - jest już na etapie postępowania przetargowego. Tutaj pojawiły się spore problemy. Obecnie trwają analizy dotyczące wyboru wykonawcy, po dwukrotnym wykluczeniu wcześniej wybranych konsorcjów przez Krajową Izbę Odwoławczą.

Jak poinformował wiceminister Weber, wykluczona przez KIO firma Mirbud we wtorek złożyła do sądu skargę na orzeczenie Izby; obecnie nie wiadomo, jak długo potrwa rozpatrywanie sprawy przez sąd - m.in. od tego zależy możliwość dotrzymania terminu zakończenia inwestycji w 2023 roku. - Na tą chwilę podtrzymujemy termin zakończenia robót w 2023 r - powiedział wiceminister.

Źródło: wnp.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy