Przygotowania do referendum w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 02.02.2023 15:00, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Wstępnie ustalono, że referendum przewidywane jest na 16 kwietnia.
Przygotowania do referendum w Bielsku-Białej

Trwają przygotowania do przeprowadzenia w Bielsku-Białej referendum, którego głównym tematem ma być kwestia budowy w mieście instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych. Wstępnie ustalono, że referendum przewidywane jest na 16 kwietnia, a wszystkie uchwały potrzebne do jego przeprowadzenia zostaną przyjęte na specjalnej sesji Rady Miejskiej 23 lutego.

Podczas sesji Rady Miejskiej Bielska-Białej 2 lutego przewodnicząca RM Dorota Piegzik-Izydorczyk poinformowała radnych o podjętych działaniach w sprawie referendum. W styczniu odbyły się dwa spotkania z przedstawicielami klubów radnych, na których omawiano procedurę i treść pytań referendalnych. Ze względów formalnych zaproponowano, żeby dotychczasowe ustalenia ostatecznie przesądzić na spotkaniu, które zaproponowano na 7 lutego. Wtedy mają zapaść ostateczne decyzje co do terminu i pytań referendalnych.

Wstępnie ustalono, że referendum przewidywane jest na 16 kwietnia, a wszystkie uchwały potrzebne do jego przeprowadzenia zostaną przyjęte na specjalnej sesji, którą zaplanowano na 23 lutego.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy