PZPN pomoże klubom od ekstraklasy do C klasy!

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 27.03.2020 21:39, PAN
Polski Związek Piłki Nożnej utworzył pakiet pomocny dla klubów, które zmagają się z kłopotami finansowymi związanymi z epidemią w kraju,
co sprawia, że nie mogą kontynuować wiosennych rozgrywek.

PZPN pomoże klubom od ekstraklasy do C klasy!
Jest jasne, że brak ciągłości gry postawi kluby w stan krytyczny lub wręcz agonalny. Budżety klubowe oparte są na dwóch filarach: dochodach od sponsorów i dotacjach samorządowych. O wsparcie z tych dwóch źródeł będzie w najbliższym czasie bardzo trudno. Dlatego PZPN zwolnił wszystkie kluby od III ligi do klasy C od opłat wpisowych do rozgrywek na kolejny sezon.


Ponadto wsparcie solidarnościowe otrzymają wszystkie kluby uczestniczące w rozgrywkach I, II i III ligi. Po zakończeniu programu Pro Junior System kluby, które zajęły miejsca premiowane, otrzymają różnicę pomiędzy kwotą należną za zajęcie danego miejsca w PJS, a kwotą wypłaconą w ramach wsparcia solidarnościowego. Na ten cel przeznaczono ponad trzy i pół miliona złotych! PZPN dofinansuje kluby Ekstraklasy, I, II i III ligi odpowiednio: 30 milionami, 10 milionami (w I lidze liderem jest Podbeskidzie Bielsko-Biała), 6 i 4 miliony złotych (w III lidze gra m.in. Rekord Bielsko-Biała).

Utrzymane zostało wsparcie za grę młodzieżowców od ekstraklasy do III ligi w ramach Pro Junior System. PZPN utrzyma przyjęty w 2019 roku plan rozwoju projektów dedykowanych piłkarstwu kobiecemu wraz z reorganizacją systemu kobiecych rozgrywek seniorskich i młodzieżowych zwiększając jednocześnie finansowe wsparcie dla tych klubów (m.in. żeńska drużyna Rekordu). Kluby będą mogły też liczyć na łagodniejsze podejście w kwestach wymogów licencyjnych.

Wdrożenie powyższego planu nastąpi po zatwierdzeniu przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej, co jednak powinno być formalnością.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy