Stanowcze NIE dla propozycji izolacji województwa śląskiego

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Wiadomości, 14.05.2020 18:06,
Niezależne środowiska samorządowe z województwa śląskiego postanowiły wydać wspólne oświadczenie.
Stanowcze NIE dla propozycji izolacji województwa śląskiego
W związku z drastycznym przyrostem zachorowań na koronawirusa w województwie śląskim, w ostatnich dniach niektórzy politycy sugerowali, że może należy wręcz "zamknąć" województwo śląskie, aby ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa. Stanowcze NIE takim propozycjom mówią ludzie skupieni w różnych organizacjach samorządowych, w tym "Niezależni. BB z Bielska-Białej"

Poniżej oświadczenie w tej sprawie.

Oświadczenie niezależnych środowisk samorządowych z województwa śląskiego

W związku z powtarzającymi się spekulacjami dotyczącymi izolacji województwa śląskiego, popartymi wypowiedziami polityków obozu rządzącego, oświadczamy:
Jako niezależni samorządowcy z różnych miast województwa śląskiego zdecydowanie sprzeciwiamy się pomysłom „zamykania” województwa z powodu epidemii COVID-19.


Województwo śląskie to prawie 5 milionów ludzi, zamieszkujących w regionach zróżnicowanych nie tylko pod względem kulturowym, ale także gospodarczym. W tej chwili również bardzo zróżnicowana jest sytuacja epidemiologiczna w poszczególnych częściach województwa. Wszelkie decyzje dotyczące walki z epidemią koronawirusa powinny uwzględniać ten fakt.

Odgórne traktowanie wszystkich części województwa śląskiego w jednakowy sposób może z jednej strony osłabić zaangażowanie służb państwowych w miejscach, które są rzeczywistymi ogniskami koronawirusa, z drugiej – spowodować niepotrzebne utrudnienia dla mieszkańców i gospodarek tych terenów, w których sytuacja epidemiologiczna jest ustabilizowana. Apelujemy do rządu o racjonalne postępowanie w tej sprawie.
Jednocześnie zdecydowanie opowiadamy się przeciw histerycznym reakcjom części mediów i opinii publicznej. Sprzeciwiamy się obarczaniu winą za rozwój epidemii koronawirusa jednej grupy zawodowej czy mieszkańców jednego regionu: wirus może zaatakować wszędzie i każdego. Wyrażamy solidarność z osobami, które zostały dotknięte przez COVID-19 i podkreślamy gotowość do współpracy w każdej inicjatywie niosącej pomoc w czasie epidemii.

Jarosław Zięba – Stowarzyszenie Niezależni.BB
Janusz Okrzesik – Przewodniczący Rady Miejskiej
w Bielsku-Białej, Stowarzyszenie
Niezależni.BB
Marcin Maranda – Stowarzyszenie Mieszkańcy Częstochowy
Łukasz Krawiec – radny Rady Miejskiej w Sosnowcu,
Stowarzyszenie Wspólnie dla Sosnowca
Kajetan Gornig – Stowarzyszenie Energia dla Gliwic
Jarosław Gwizdak – Stowarzyszenie Prawo do Katowic
Michał Kopański – radny Powiatu Mikołowskiego,
Komitet Górnośląskich
Samorządowców Lokalnych

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy