Unia Europeska przekaże 360 milionów

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 22.03.2020 17:00, PAN

Komisja Europejska zatwierdziła wkład finansowy dla projektu „Rewitalizacja linii kolejowych nr 694/157/190/191 Bronów - Bieniowiec - Skoczów - Goleszów - Cieszyn - Wisła Głębce”

Unia Europeska przekaże 360 milionów

Całkowita wartość inwestycji w województwie śląskim to ponad 565 mln zł, a dofinansowanie unijne wynosi ponad 360 mln zł. Jak podkreśla marszałek Jakub Chełstowski projekt stanowi strategiczne przedsięwzięcie dla regionu ze względu na swój przebieg.

- Realizacja tej inwestycji umożliwia dogodne połączenie południowych części województwa z centrum, w tym z Katowicami. Dodatkowo stanowi doskonałą alternatywę dla połączenia drogowego okolic Wisły i Ustronia z centrum regionu, co ma znaczenie w kontekście rozwoju turystyki – tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.

Jest to kluczowy i jedyny projekt dotyczący infrastruktury kolejowej, dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, w ramach środków w obszarze transportu kolejowego.

Warto przypomnieć, że inwestycja w województwie śląskim znalazła się w pakiecie inwestycyjnym obejmującym łącznie 14 dużych projektów z siedmiu państw członkowskich. Decyzja KE to najważniejszy i zarazem ostatni akcent w procesie decyzyjnym przewidzianym dla tzw. dużych projektów i dotyczy zatwierdzenia dofinansowania o łącznej wartości ponad 1,4 mld euro z funduszy Unii Europejskiej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy