Żywiec: spalarni śmieci nie będzie, ale konflikt na linii burmistrz-starosta narasta!

Region, Żywiec, Polityka, Gospodarka, Wiadomości, 21.11.2019 15:00, ap, foto: Facebook
Wraca temat spalarni śmieci w Żywcu. Mimo że ciepłownia nie zostanie wybudowana, to słowne potyczki pomiędzy burmistrzem a starostą trwają.
Żywiec: spalarni śmieci nie będzie, ale konflikt na linii burmistrz-starosta narasta!
Ciepłownia czy spalarnia?

Jak już wcześniej informowaliśmy, Spółka Beskid zrezygnowała z planów budowy ciepłowni w Żywcu. Mimo, to temat dalej budzi kontrowersje, głównie dlatego, że spółka nie wycofała wniosków z RDOŚ.Przypomnijmy, że Antoni Szlagor, burmistrz Żywca powiadomił prokuraturę możliwości popełnienia przestępstwa w związku z burzliwą ankietą opublikowaną na oficjalnej stronie Starostwa Żywieckiego. Natomiast Andrzej Kalata (Starosta Żywiecki) podczas konferencji prasowej, oskarżył włodarza miasta o kłamstwo związane z budową spalarni śmieci.

>>>Napiętej atmosfery w powiecie ciąg dalszy! <<<

To jeszcze nie koniec!

I wydawać by się mogło, że to koniec dyskusji, a jednak nie. Kilka dni temu burmistrz Żywca na swoim profilu w mediach społecznościowych napisał:

" Prawda, prawda, prawda!

Raz jeszcze wracam do słynnej już konferencji prasowej Starosty Powiatu Żywieckiego, pana Andrzeja Kalaty. Pan Starosta zarzucił mi kłamstwo, a we wcześniej opublikowanej na stronie Starostwa Powiatowego ankiecie wręcz chęć trucia mieszkańców Żywca i Żywiecczyzny.

Ja od początku mówiłem, że podejmujemy działania w zakresie wybudowania ciepłowni na RDF i biomasę. Jednak, jak wcześniej zapowiedziałem, w związku z brakiem akceptacji społecznej dla podejmowania tego typu działań, ostatecznie i definitywnie zdecydowałem o tym, że odstępujemy od tej inwestycji i zaniechaliśmy procedowania dalszych działań.

Dziś Pan Starosta grzmi, pisze listy, pod którymi podpisują się radni. Tymczasem… zachęcam Państwa do przeczytania Stanowiska Zarządu Powiatu w sprawie odmowy wpisania do planu inwestycyjnego WPGO Województwa Śląskiego instalacji do termicznego przetwarzania odpadów w powiecie żywieckim. Pan Starosta oraz członkowie Zarządu Powiatu w kwietniu 2017 roku byli zwolennikami budowy (uwaga!) spalarni na terenie powiatu żywieckiego….

Czy Panowie dziś zapomnieli pod czym się wówczas podpisali? Zachęcam do konsekwentnego działania! Z kolei Czytelników zachęcam do odpowiedzi na proste pytanie – kto kłamie, a kto mówi prawdę? " - czytamy na profilu Antoniego Szlagora.

Burmistrz opublikował także poniższe dokumenty:Co na to Zarząd Starostwa Żywieckiego?

W odpowiedzi na powyższe słowa burmistrza, Zarząd Powiatu w Żywcu wystosował oświadczenie:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy