Meta jednego z etapów tegorocznego Tour de Pologne w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Sport, Wiadomości, 11.04.2019 13:15,
Dwa etapy tegorocznego Tour de Pologne będą przebiegać przez Bielsko-Białą i region.
Meta jednego z etapów tegorocznego Tour de Pologne w Bielsku-Białej
W czwartek (11.04) odbyła się prezentacja trasy 76. Tour de Pologne. Meta piątego etapu wyznaczona została po raz kolejny w Bielsku-Białej. Z kolei w czwartym etapie kolarze przejadą m.in. przez Wilamowice, Porąbkę a meta wyznaczona została na Kocierzu.


ETAP 4
06.08 ETAP 4 – JAWORZNO - ŚLĄSKIE, KOCIERZ / 173 KM
Czwartego dnia Tour de Pologne wjedzie w góry. Po starcie w Jaworznie kolarze pojadą na południe. Na pierwszej, bardziej płaskiej części dystansu znajduje się Lotna Premia LOTTO w Wilamowicach. Potem peleton wjedzie w malowniczy Beskid Śląski, gdzie peleton pokona dwie rundy po 38,5 kilometra. Tam na trasie znajdują się dwie Górskie Premie TAURON pierwszej kategorii – Kocierz oraz dwie drugiej kategorii – Wielka Puszcza. Etap czwarty odbędzie się pod hasłem 100-lecia Powstań Śląskich. Partnerem mety, która zlokalizowana jest przy Kocierz Hotel&Spa, jest Województwo Śląskie.


ETAP 5
07.08 ETAP 5 – KOPALNIA SOLI „WIELICZKA” - BIELSKO-BIAŁA / 154 KM
Interwałowy, górski etap z pewnością dostarczy kibicom wielu emocji. Peleton wystartuje z Kopalni Soli „Wieliczka” i skieruje się na zachód. Po drodze kolarze powalczą na dwóch Górskich Premiach TAURON drugiej kategorii – Rychwałd i Hucisko oraz jednej pierwszej kategorii – Przełęcz Przegibek. Na trasie znajdują się także dwie Lotne Premie LOTTO – w Międzybrodziu Bialskim oraz Bielsku-Białej, która odbywa się pod hasłem 100-lecia PCK. Przed finiszem kolarze pokonają jeszcze trzy widowiskowe rundy w Bielsku-Białej o długości 7,2 km każda.

źródło: materiały prasowe TDP

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

pełne wyniki i terminarz ›